Koszulki bushcraft, czyli rzecz dla prawdziwych twardzieli!


Lato to czas, kiedy w pracy coraz trudniej wysiedzieć, a szkoła i studia zbliżają się do końca. Żeby odpocząć od codzienności, najlepiej spakować plecak i ruszyć samotnie do lasu lub w góry, z nożem za pasem i koszulką na grzbiecie. A skoro o t-shitrach mowa, do lasu warto zaopatrzyć się w koszulki moro!

Survival, czyli szkoła przetrwania

Jeśli marzysz czasem, by powrócić do swoich korzeni i poczuć zew natury, nie czekaj! Nie potrzebujesz długiego urlopu i dalekich wyjazdów. Wystarczy pojechać poza granice miasta, by znaleźć się w środku lasu, na łące lub nad strumieniem. Przeżyj coś nowego lub wykorzystaj swoje umiejętności. Rozpal ognisko, rozbij namiot, ugotuj wodę na herbatę. Wcześniej przygotuj się do tego odpowiednio, żeby nie tylko poczuć się dobrze, ale też – wygodnie i bezpiecznie. Przyroda zmienną jest, dlatego warunki pogodowe mogą być różne. Pamiętaj więc o zabezpieczeniu się przed deszczem, upałem i zimnem.

Jeśli chodzi o ubiór, bushcraft docenia naturalne materiały, takie jak bawełna, które nie tylko są przyjazne dla skóry, ale również przewiewne i szybko schną. Taki materiał dostosowuje się do otoczenia – chłodzi, gdy jest gorąco, i zapewnia ciepło, kiedy temperatura spada zbyt nisko. T-shirt z bawełny nie oznacza jednak wcale, że musi być on nudny. Łatwo go ożywisz, jeśli zdecydujesz się na koszulkę z nadrukiem.

Człowiek z lasu

Pomyśl, z czym kojarzy Ci się las, przyroda i przygoda? I stwórz własną i niepowtarzalną koszulkę, która odda Twoje zainteresowania. Dzięki temu możesz pochwalić się znajomością nazw drzew, umiejętnością rozpoznawania ziół, a może swoją kolekcją noży? Mogą to być również klasyczne koszulki militarne, które posłużą jako kamuflaż. Albo koszulki z nadrukowanymi hasłami, które pomogą zapamiętać jak udzielić pierwszej pomocy lub po prostu dzięki którym będziesz promował wśród znajomych wyjazdy do lasu. Wszystko zależy od Ciebie i Twojej inwencji twórczej.

jestem z lasu koszulkaScreenshot_6

Ekipa bushcraft

Jeśli nie jesteś odosobniony ze swoimi pasjami, a do lasu jeździsz z grupą przyjaciół, stwórzcie swoją oficjalną nazwę i zaprojektujcie koszulki bushcraft, które z jednej strony pokażą Waszą grupę jako jedność, a z drugiej – wyróżnią Was z szarego tłumu. Będziecie niczym indiańskie plemię lub słowiańska wspólnota.

Zaprojektuj swoją koszulkę!