Minimalizm: baza na zimę


Dni stają się coraz chłodniejsze, dlatego już najwyższy czas zacząć kompletować bazę ubrań na zimową porę. Można będzie z nich później tworzyć stylowe zestawy, w których będzie ciepło i wygodnie. Szukając elementów garderoby warto postawić na minimalizm, by w szafie znalazły się wyłącznie funkcjonalne rzeczy.

minimalizm zima

Minimalizm na zimę

Twoje ubrania na nową porę roku powinny być przede wszystkim ciepłe i praktyczne. Muszą też ładnie się prezentować. Minimalizm w szafie pozwoli Ci ograniczyć liczbę ubrań do kilkunastu lub kilkudziesięciu, które naprawdę są Ci potrzebne. Dzięki temu nie będziesz cierpieć na nadmiar rzeczy w szafie, a jej zawartość będzie bardziej przemyślana. Mając to na uwadze, stwórz listę ubrań, które mogą Ci się przydać zimą, a których jeszcze nie masz w garderobie – mogą się na niej znaleźć m.in. swetry, koszulki z długim rękawem i bluzy oraz kurtka. Nie zapomnij też o dodatkach, takich jak czapka, szalik albo rękawiczki.

minimalizm zima

Rodzaj materiału

Wybierając poszczególne rzeczy, zwracaj uwagę na metki. Minimalizm w szafie oznacza niewielką ilość ubrań, ale za to wysokiej jakości. Pamiętaj, że swetry powinny być wełniane, jeśli mają Cię skutecznie ogrzewać. Do najlepszych gatunków zalicza się wełnę kaszmirową, merino oraz z alpaki, jednak owcza wełna też powinna się sprawdzić w zimie. Z kolei najpraktyczniejsze bluzki będą bawełniane, ewentualnie z niewielką domieszką poliestru bądź poliamidu. Bawełna jest dość przewiewna, a na dodatek nie gniecie się zbyt szybko.

minimalizm zima

Praktyczne i gustowne

Wszystkie Twoje ubrania powinny reprezentować podobny styl, by można je było ze sobą swobodnie łączyć. Dlatego zanim zaczniesz rozglądać się za swetrami czy bluzkami, zastanów się, jak chcesz się nosić zimą. Możesz wybierać zimowe motywy i zakładać np. koszulki z płatkiem śniegu albo bluzy z drzewami pokrytymi białym puchem. Znalezienie dodatków ozdobionych symbolami zimy też nie powinno być trudne. Wybierając ubrania, stawiaj na klasyczne kroje – wtedy łatwej będzie Ci łączyć je w zestawy, a na dodatek będzie je można nosić przez wiele lat. Ponadczasowe fasony nigdy nie wychodzą z mody!

Zaprojektuj swoją koszulkę!