Sitodruk czy druk cyfrowy? Co wybrać?


sitovsdtg3Przymierzając się do zamówienia koszulek reklamowych, często się zastanawiamy nad wyborem najlepszej technologii druku. Pojawia się wówczas pytanie – sitodruk czy druk cyfrowy? Co jest lepszym wyborem? Jakie wady i zalety ma każda z tych metod druku? W jakich przypadkach każda z nich sprawuje się lepiej i co można zyskać, a co stracić podejmując określone decyzje?

 

Sitodruk idealny do zamówień w dużych nakładach

sitovsdtg2

Jeśli choć trochę interesujesz się sposobem wykonywania nadruków na tekstyliach, zasada działania sitodruku powinna być Ci znana. Nadruk powstaje podczas przeciskania farby przez specjalne sito. Farba wnika we włókna materiału, tworząc trwały i plastyczny nadruk. Sitodruk jest odpowiednią metodą zdobienia dla nadruków od jednego do kilku kolorów. Każdy kolor jest nakładany na koszulkę osobno, będąc dokładnie dopasowanym do pozostałych. Metoda jest najbardziej opłacalna przy zamówieniach w dużych nakładach. Wynika to z konieczności wykonania sit, przygotowania odpowiednich kolorów farb, a także ręcznej obsłudze karuzeli do sitodruku. W przeliczeniu na koszt jednostkowy, metoda jest najbardziej opłacalna przy średnich i dużych nakładach.

 

Druk cyfrowy możliwy do wykonania od jednej sztuki!

sitovsdtg

Jeżeli chcesz zamówić niewielką ilość koszulek z nadrukiem lub nawet 1 sztukę, to druk cyfrowy jest odpowiednim wyborem. W tej metodzie tworzenia nadruków wykorzystuje się specjalną drukarkę sterowaną programem komputerowym. Wykonanie zdobienia nie wymaga przygotowywania sit – pracą drukarki steruje dedykowany program graficzny. Nadruk jest wykonywany przy użyciu specjalnych pigmentów, gwarantujących trwałe zdobienie, odporne również na pranie w wysokich temperaturach.

Zaprojektuj swoją koszulkę!