23.06 Upominki z okazji Dnia Ojca


 Obchody Dnia Ojca

Dnia 23 czerwca obchodzimy święto będące wyrazem szacunku i wdzięczności naszym ojcom. Choć w Polsce święto to ma już kilkudziesięcioletnią tradycję, do tej pory nie dorównało popularnością Dniowi Matki! Można to zaobserwować na witrynach sklepowych gdzie upominki z okazji Dnia Ojca są rzadko spotykane. Kubek – „Dla najlepszego taty na całym świecie” czy czapka z nadrukiem ” World Gratest Dad” to posłużę się wyolbrzymionym pojęciem „Białe Kruki” na naszym rynku.
W sklepach tekstylnych również małospotykane są koszulki z nadrukami na tę specjalną okazję. Warto się zastanowić z czego to wynika? Tutaj musimy się cofnąć nie tak odlegle jak do początku XX wieku.

Kiedy zaczęliśmy dawać upominki dla taty?

Pierwsze obchody tego święta odbyły się 19 czerwca 1910 roku w stanie Waszyngton za sprawą Sonory Dodd, córki weterana wojny secesyjnej. Obchody miały charakter lokalny i tylko co niektóre dzień wręczały upominki swoim ojcom i kontynuowało tradycję.
Dopiero prezydent Nixon w 1972 roku oficjalnie ustanowił Dzień Ojca przypadający na dzień 23 czerwca. Tak jak na początku wpisu już napisałem: „W Polsce święto to ma już kilkudziesięcioletnią tradycję, a do tej pory nie dorównało popularnością Dniowi Matki.BLoogshit

Pamiętajmy o obchodach tego wspaniałego święta i sprawmy naszyj ojcom prezent z tej okazji. Spędźmy z nimi dzień, zadzwońmy żeby porozmawiać, lub jeśli czas nam nie pozwala dowiedzmy się czym interesuje się nasz rodziciel i zamówmy spersonalizowany upominek dla taty z wyrazami szacunku w celu uświetnienia dnia jego święta.
Sprawmy aby nasi ojcowie pamiętali o tym że ich szanujemy i jesteśmy wdzięczni za trud włożony w nasze wychBloogshit4

owanie. Na pewno każdemu z nich przydałby się bidon. Każdemu się przyda chociażby podkładka pod mysz-prezent praktyczny który na co dzień będzie im o nas przypominał.  Personalizowana koszulka czy wspomniany przeze mnie bidon z okazji Dnia Ojca jest świetnym pomysłem aby sprawić żeby nasi ojcowie czuli się w dzień swojego święta tak dobrze jak nasze matki w ich dzień.

Zaprojektuj swoją koszulkę!