Koszulki dla studentów – Dzień studenta


 

Koszulka dla studenta – wyraź swoją wolność!

 

 

17 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Studenta. Choć święto to obchodzone jest w ponad 60 krajach na całym świecie, w Polsce wciąż znane jest jedynie nielicznym. A przecież, jak każde święto, jest to idealna okazja do podkreślenia trudności, z jakimi boryka się ta niezwykła i zróżnicowana grupa. Studentom nie potrzeba szczególnych okazji do świętowania. Jeżeli zaś chodzi o zdobywanie wiedzy można ich nazwać prawdziwymi ekspertami. Jednak świadomość tego, co spowodowało ustanowienie właśnie tego dnia ich świętem, nie jest w naszym kraju tak rozpowszechniona, jak powinna być. W Ideashirt.pl dokładamy starań, by nie tylko dzielić z Wami naszą pasją w dziedzinie nadruku. Przyjęliśmy też na siebie rolę po części informacyjną, dzięki czemu możemy podkreślać ważne wydarzenia i przybliżać Wam tę część historii, która zdecydowanie wymaga upowszechnienia.

 

Bekon szczęścia - koszulki dla studentów

 

Co wydarzyło się 17 listopada w 1939 roku?

 

 

W tym właśnie roku jasne już było, że Europę ogarnia wojna, która w swojej skali nie będzie miała sobie równych. Mimo pełnej świadomości, jak niebezpieczne jest w tej sytuacji obchodzenie rocznic niepodległościowych, studenci z okupowanej przez nazistów Pragi zdecydowali się zademonstrować przywiązanie do swojego kraju. 28 października, w 21 rocznicę zdobycia przez Czechy niepodległości, wyszli więc tłumnie na ulice, podnosząc antynazistowskie hasła. Manifestacje te zostały krwawo stłumione przez okupantów. 15 listopada odbył się pogrzeb jednego ze studentów, postrzelonych podczas zamieszek. Niepokorni studenci, rozjuszeni śmiercią kolegi i tym razem jawnie wyrażali swój sprzeciw, co przemieniło się w kolejną demonstrację, tym razem jeszcze głośniejszą i stłumioną z tą samą bezwzględnością. W wyniku tych zdarzeń wszystkie czeskie uniwersytety zostały zamknięte, a ogromną liczbę studentów i pracowników uczelni wywieziono do obozów koncentracyjnych. 17 listopada odbyła się egzekucja dziewięciu spośród nich. Bez sądu. Naziści chcieli w ten sposób dać przykład, czym kończy się przeciwstawianie się nowej władzy. 

 

Koszulka dla studenta jako wyraz pamięci.

 

 

W naszym sklepie możesz nie tylko skorzystać z bogatej bazy gotowych wzorów, ale i samodzielnie zaprojektować każdy motyw, jaki tylko wpadnie ci do głowy. Zabaw się więc w projektanta mody użytkowej. Skoro wiesz już, co kryje się pod tajemniczą datą 17 listopada, zadbaj o to, by w tym roku dać wyraz swoim poglądom w wyjątkowo jasny dla otoczenia sposób.

 

BLuza vegan marijuana

 

Nie musisz przy tym podchodzić do tego śmiertelnie poważnie. Wszystko w porządku, jeśli chcesz podkreślić, jak wiele swobody w porównaniu z przytoczonymi tu zdarzeniami mają współcześnie osoby studiujące. Śmieszne koszulki dla studentów to świetna forma wyrażenia swej radości z posiadanej wolności. Nie wahaj się więc – mieszaj barwy i grafiki, aż osiągniesz taki efekt, który idealnie sprosta twoim oczekiwaniom, a następnie przekaż nam projekt do realizacji. Dołożymy wszelkich starań, by jakość przeszła najśmielsze z twoich oczekiwań.

 

Zabawna koszulka z piwem dla studenta

Zaprojektuj swoją koszulkę!