Dzień wędkarza – co może się przydać przy wędkowaniu?


Daty świąt często upamiętniają ważne dla określonych grup wydarzenia. 19 marca 1950 roku powstał Polski Związek Wędkarski. Od tamtej pory organizacja ta podejmuje działania związane z rybactwem i wędkarstwem, uwzględniając przy tym tematykę ochrony wodnego środowiska naturalnego. Dlaczego więc Dzień Wędkarza przypada 23 czerwca? Powód jest prosty. W 2017 roku zarząd PZW stwierdził, że w tym dniu znacznie łatwiej będzie organizować zawody i spotkania związane z wędkarstwem.

Wędkarze to ludzie bardzo praktyczni. Masz w rodzinie miłośnika łowienia ryb? Postaw na sprawdzone prezenty dla wędkarza, które rzeczywiście przydadzą się podczas wypraw nad wodę.

 

Czapka lub koszulka dla wędkarza – zapewnij ochronę w upalne dni.

Wyobrażasz sobie siedzieć kilka godzin nad wodą w wysokiej temperaturze? Wydaje się, że jest to całkiem przyjemne. Owszem – dla osób, które będą się kąpać. Tymczasem w większości przypadków wędkarz nie może wejść do wody, by nie spłoszyć ryb. Z modną koszulką dla wędkarza bliska Ci osoba doskonale ochroni swoje plecy i ramiona przed działaniem palących promieni słonecznych. 

Prezenty dla wędkarzy

Moda wędkarska nie musi być przy tym nudna. Postaw na model “Just fish it”, najlepiej w białym kolorze, który mocniej niż ciemne barwy odbija światło słońca. Możesz także docenić hobby adresata prezentu dla wędkarza i wybrać koszulkę “Stworzony do wędkarstwa, zmuszony do pracy”.

Nie zapomnij o ochronie głowy! Czapka dla wędkarza pomoże mu ustrzec się przed udarem przy słonecznej pogodzie.

 

Wieczorna wyprawa na ryby? Kamizelka lub bluza dla wędkarza osłoni przed nocnym chłodem.

Myślisz, że wędkarstwo jest proste? Nic bardziej mylnego. Nie chodzi tu bynajmniej o znajomość konstrukcji wędki, czy cierpliwość, jaką musi wykazać się wędkarz, by złowić dorodnego szczupaka. 

Wędkarze mają szeroką wiedzę o czynnikach, które wpływają na szansę łowienia ryb z określonego gatunku. Należy do nich zaliczyć między innymi: temperaturę, poziom i przejrzystość wody, obecność wiatru, czy ciśnienie atmosferyczne. Branie ryb zależy nawet od fazy księżyca, rodzaju deszczu, jeśli występuje i godziny, w jakiej podejmuje się próby. 

Prezent z okazji dnia wędkarza

Nie dziw się więc, jeśli wędkarz wychodzi z domu w środku nocy, by dotrzeć nad zbiornik wodny jeszcze przed wschodem słońca lub wykorzystuje wieczór po upalnym dniu, kiedy ryby znajdują się bliżej powierzchni. Zamiast wyrzutów zaoferuj mu bluzę dla wędkarza, w której będzie mu ciepło. Dobrze sprawdzi się także lekka kamizelka dla wędkarza wykonana z wiatroodpornego i oddychającego softshellu.

 

Szukasz gadżetów dla wędkarza? Stwórz je samodzielnie!

Jeśli w ubiegłych latach miłośnik łowienia ryb skompletował już bluzę, kamizelkę i pełen zestaw koszulek dla wędkarza, trzeba będzie pokusić się o większą kreatywność. Prezentem dla wędkarza może być każdy drobiazg, który warto zabrać ze sobą na wyprawę przyrodniczą. 

Gadżety dla wędkarzy

Scyzoryk dla wędkarza to sprzęt całkowicie obowiązkowy. Można też podarować mu podręczną piersiówkę, której zawartość poprawi krążenie w razie pogorszenia się pogody. Również bidon i kubek dla wędkarza mogą stanowić świetny zestaw prezentowy, który przyda się podczas dłuższego pobytu nad wodą. Pamiętaj, że każdy z tych gadżetów możesz ozdobić własną grafiką, która doda Twojemu podarunkowi indywidualności.

Wszystkie powyższe akcesoria można zapakować do plecaka dla wędkarza, który również możesz spersonalizować.

 

Zaprojektuj swoją koszulkę!