Uwaga, sabotaż! Czym jest słynne „Among Us”?


Choć mogłoby się wydawać, że tegoroczna atmosfera w świecie gier upłynie głównie pod znakiem oczekiwania na tytuły takie jak Cyberpunk lub nowego Assassin’s Creed, rok 2020 zostanie zapamiętany jako szczególny dla zupełnie innej produkcji. Among Us, prosta w formie i treści gra studia InnerSloth, która została stworzona w roku 2018. Nie od razu jednak doczekała się popularności – ostatnie miesiące pokazały jednak, że produkcja za którą stoi garstka osób może być wybierana częściej niż gry pokroju GTA V.

Gadżety z gier

Among Us — co to takiego?

Osoby, które nie śledzą rynku gier (czy zwyczajnie nie interesują się tym typem rozrywki) mogą z ciekawością przyglądać się kolorowym ludzikom na koszulkach i gadżetach, a często też na internetowych memach. Warto jednak zapoznać się ze sporą częścią popkultury, jakie stworzyło Among Us. Fabuła gry toczy się w kosmosie – na pokładzie znajduje się do 10 graczy, z których każdy wciela się w postać crewmate — członka załogi. Grupa musi poruszać się po statku i realizować drobne zadania (taski). Brzmi banalnie, jednak nie może być tak prosto — wśród graczy znajduje się od 1 do 3 impostorów, czy mówiąc prosto — zdrajców. Ich zadaniem jest eliminowanie poszczególnych członków załogi, aby uniemożliwić im wykonanie wszystkich tasków. Kiedy któryś z graczy zobaczy ciało swojego kolegi z załogi, następuje narada – w tym czasie gracze dyskutują ze sobą i wybierają osobę, którą wyrzucą ze statku, ponieważ jest najbardziej podejrzana. Among Us jest więc wirtualną wersją popularnej gry towarzyskiej Mafia — w lekko zmienionej formie.

Oryginalne prezenty dla gracza

Sukces po dwóch latach

Członkowie załogi studia InnerSloth prawdopodobnie nie spodziewali się, że stworzona przez nich produkcja osiągnie sukces tego kalibru. Zwłaszcza że w roku premiery Among Us nie cieszyło się szczególną sławą — był to jeden z wielu tytułów stworzonych przez mniejsze studio. Gra zaczęła się wspinać na wyżyny popularności latem tego roku, kiedy to grupa internetowych twórców rozpoczęła streamowanie rozgrywki na portalu Twitch. Z czasem pojawiały się też kolejne filmy na YouTube, które zachęcały kolejnych graczy do wcielenia się w członków załogi statku kosmicznego. Jednym z czynników przyciągających do Among Us jest niska cena — pobranie gry na komputerze to koszt poniżej 20 zł, z kolei aplikacja mobilna jest darmowa. Sukces Among Us sprawił, iż jej twórcy mimo wcześniejszych zapowiedzi zrezygnowali z prac nad drugą częścią produkcji, skupiając się w pełni na rozwoju pierwszej. Z drugiej strony, internet pełen jest poradników, streamów i najlepszych momentów z rozgrywek w Among Us, co również pozytywnie wpływa na rozsiewanie dobrej sławy tego tytułu. Kolejna zasługa produkcji to niskie wymagania systemowe — nie zobaczymy tam super realistycznej, wysublimowanej szaty graficznej, ale prostą, choć przyjemną dla oka z lekko komiksową nutą. Rozgrywka możliwa jest nawet z telefonu, dlatego też grać w Among Us może zwyczajnie każdy. Warto dodać, że Among Us to też doskonały sposób na spędzenie czasu z przyjaciółmi, zwłaszcza w czasach społecznej izolacji. Wspólne granie i dyskutowanie jednocześnie poprzez Discorda lub TeamSpeaka to świetny sposób na utrzymywanie kontaktu z przyjaciółmi.

Akcesoria Among Us
Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym graczem, czy też gustujesz głównie w prostych grach na telefon — Among Us to idealny tytuł dla ciebie. Jeżeli natomiast jesteś fanem tego tytułu — warto zapoznać się gadżetami takimi jak koszulki, czy bluzy, aby pokazać całemu światu, jak bardzo cenisz tę produkcję!

Koszulki dla dzieci z gier

Zaprojektuj swoją koszulkę!