Odzież robocza dla pracowników – jak spełnić warunki BHP i zareklamować firmę?


To zagadnienie często bywa prawdziwym wyzwaniem. Jak wybrać ubrania dla podwładnych płci obojga? Nie dość,że muszą spełniać przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy ustalone dla odzieży ochronnej, to jeszcze zapewniać wygodę i swobodę ruchów. Jeśli jesteś pracodawcą, masz obowiązek zaopatrzenia pracowników w odpowiedni strój. Zobacz więc, w co najlepiej zainwestować, a przy okazji sprawdź możliwości nadruku na ubraniach przeznaczonych do pracy w wymagających warunkach.

Odzież robocza dla pracowników – jak zabezpieczyć swoją załogę?

Wszystko zależy od specyfiki pracy. Warto pamiętać, że odzież i obuwie robocze, a ochronne to dwie różne kategorie. Ubrania ochronne zaliczane są do środków ochrony indywidualnej. Pojęcie to obejmuje nie tylko typową odzież, ale także hełmy i kaski. Elementy te stosuje się wszędzie tam, gdzie odzież własna pracownika może ulec uszkodzeniu. Niezbędne są także na stanowiskach pracy o podwyższonym stopniu ryzyka – na budowie, w magazynach i halach. Kupując dobrej jakości ubrania nie tylko dbasz o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników, ale i sobie zapewniasz spokojny sen, wiedząc że w razie czego wszyscy są odpowiednio chronieni.

Odzież robocza dla pracowników czy ekwiwalent – co się bardziej opłaca?

Pracownicy, którzy wykorzystują własną odzież i obuwie robocze, według kodeksu pracy mogą liczyć na ekwiwalent pieniężny od pracodawcy. Jest to jakieś wyjście, jednak czy nie lepiej zaoferować wszystkim podwładnym takie same stroje? Zwłaszcza, że wyliczenie ekwiwalentu bywa nie takie proste. Zamawiając hurtem ubrania, zarówno robocze jak i ochronne, zyskasz to pewność, że wszystkie mają wymagane atesty i nikomu nic nie grozi. W dodatku wykonasz na nich nadruki z logo firmy, pozwalające na szybką identyfikację Twojej marki. Zamawiając w FirmowychCiuchach, naszym siostrzanym sklepie przeznaczonym przede wszystkim dla przedsiębiorców, możesz wybierać spośród wielu różnych rodzajów odzieży i fasonów. Wśród produktów znajdziesz kamizelki odblaskowe, kurtki i obuwie wzmocnione w najbardziej newralgicznych miejscach.

Odzież robocza dla pracowników – które metody nadruku najlepiej się sprawdzą?

Ubrania pracownicze wykonane są z mocnych materiałów i zdecydowanie warto to wykorzystać, wybierając haft komputerowy jako technikę ich znakowania. Najważniejszą zaletą takiego nadruku jest trwałość, która równa jest żywotności ubrania, na którym się znajduje. Haft co prawda ma pewne ograniczenia, zwłaszcza jeśli porównamy go do druku DTG, jednak na potrzeby logo firmowego jest w zupełności wystarczający. Znak marki zwykle nie jest zbyt skomplikowany i nie wymaga stosowania przejść tonalnych czy oddania dużej liczby szczegółów. Poza tym haft odporny jest na uszkodzenia mechaniczne, nie zaciąga się i nie spiera. To ważne, jeśli ma znaleźć się na odzieży BHP, narażonej na ścieranie, częste wizyty w pralce i działanie odczynników chemicznych.

Odzież robocza dla pracowników – jak mądrze zainwestować?

Zaplanuj przydział dla każdego – im większe zamówienie, tym większy rabat dostajesz. Dlatego lepiej kupić od razu więcej ubrań i nie martwić się, kiedy jedna rzecz ulegnie zniszczeniu. W perspektywie sporo oszczędzasz, no i masz zapas w razie potrzeby. Cena pojedynczego nadruku nie jest wysoka, a w przypadku haftu wszystko zależy od liczby kolorów. Logo zazwyczaj zamyka się w kilku barwach, co pozwala obniżyć koszty.

Jako pracodawca masz obowiązek zaopatrzenia swojej ekipy w odpowiednie ubrania. Połącz to z promocją firmy i zdecyduj się na nadruk logo. W przypadku bluz, kurtek i kamizelek najkorzystniej wygląda druk A6 na lewej piersi i A4 na łopatkach lub A3 na całych plecach (w zależności od kompozycji logo). Widoczny z każdej strony znak firmowy pozwala szybko zlokalizować Twoich pracowników, lepiej także zapada w pamięć osób odwiedzających Twój zakład, warsztat czy inne miejsce, w którym prowadzisz swoją działalność.

 

t-shirt-and-3-4-sleeve-tee-featuring-a-man-and-a-woman-at-work-m3201-r-el2 (1)

Zaprojektuj swoją koszulkę!