Pomysł na wieczór z przyjaciółmi? Gry multiplayer dla wielu graczy


Spotkania ze znajomymi mają ogromną zaletę — nie musimy zastanawiać się, co będziemy robić — w końcu liczy się, że będziemy to robić razem. Wypady na miasto, opowieści przy napojach procentowych albo domowe karaoke mogą się jednak pewnego dnia znudzić. Co wtedy? Wówczas warto zapoznać się z szerokim repertuarem gier multiplayer, do których możemy zasiąść we wspólnym gronie.

Gamerskie gadżety

Niezależnie od tego, czy poza „Saperem nie grałeś nigdy w żadną grę, czy też fabułę Wiedźmina 3 znasz na wylot — gry multiplayer mogą urozmaicić czas z przyjaciółmi i dostarczyć mnóstwa śmiechu. Co więcej, badania wskazują, że wspólne rozgrywki — również online — korzystnie wpływają na budowanie więzi z najbliższymi osobami. Jakimi tytułami możemy zainteresować się, rozważając wprowadzenie gier multiplayer do czasu spędzanego z paczką znajomych?

 

Gry multiplayer na konsole — każdy znajdzie coś dla siebie

Nieważne, czy jesteś posiadaczem Xboxa, Playstation, czy Nintendo Switch, każda z tych platform oferuje rozbudowaną ofertę gier „przy dwóch padach. Gry w typie bijatyk, rozwijające zręczność i reakcję, odnajdziemy zwłaszcza na dwóch pierwszych konsolach — serie takie jak Tekken, Street Fighter czy Injustice pozwolą nam na odnalezienie swojej ulubionej postaci, polepszanie umiejętności i w końcu — rywalizowanie w przyjacielskim gronie. Kolejną opcją, na którą możemy się zdecydować, są gry sportowe – nie tylko Fifa, ale też NBA, czy NHL. Nintendo Switch to z kolei urządzenie skierowane w głównej mierze na gry towarzyskie — odnajdziemy tytuły pozwalające na rywalizację taneczną (Just Dance), zagadki logiczne (np. Snipperclips), ale też wspólną eksplorację. Grą, która w ciągu ostatnich lat zaczęła cieszyć się szczególnie dużym zainteresowaniem, są Pokemony – Pokemon Go Eevee oraz Pokemon Go Pikachu umożliwiają dołączenie w obrębie gry na jednej konsoli. Pozwalają na wspólne łapanie pokemonów, walczenie z przeciwnikami w trybie kooperacji i odkrywanie świata gry. Kolejnym tytułem, który, może wydawać się niepozorny, jest Overcooked — gra, w której wcielamy się w rolę kucharzy, przygotowujących posiłki pod presją czasu, zyskała szerokie grono fanów na całym świecie. Nic dziwnego — to pełne emocji wyzwanie, w którym może uczestniczyć do 4 osób na raz. Przy okazji, fani gier stanowią doskonały obiekt do obdarowywania prezentami – katalog gadżetów gamingowych poszerza się z roku na rok.

Koszulki z nadrukami z gier

Rozwiązanie na każdą kieszeń — gry dla wielu graczy na telefon

Jeżeli nie mamy konsoli, a stan naszego komputera woła o pomstę do nieba — nic straconego! W dzisiejszych czasach smartfona posiada niemal każdy, dlatego też producenci gier wyszli naprzeciw chętnym na spędzenie czasu ze znajomymi w towarzystwie gier. Od wszelkiego rodzaju wariacji na temat kalambur, które spotkamy w takich tytułach jak Czółko, czy Taboo, po logiczno-zręcznościowe pokroju Among Us. Znajdzie się też coś dla fanów wspomnianych wcześniej Pokemonów — moda na aplikację Pokemon Go co prawda przeminęła, jednak gra jest cały czas rozwijana i stanowi doskonały pretekst, aby wyjść na spacer ze znajomymi,“połapać Pokemony” (a być może nawet zaopatrzyć się w urocze pokemonowe części garderoby).

Koszulki z pokemonami

Klasyka na PC — gry multiplayer dla dwóch graczy

Niekiedy imprezowy nastrój wolimy zamienić w spokojną rozgrywkę z drugą połówką, rodzeństwem albo współlokatorem Warto pomyśleć wówczas o kupnie gry na PC. Większość tytułów będzie wymagała dwóch osobnych komputerów do wspólnego grania, niektóre jednak (zwłaszcza spod szyldu gier indie) umożliwią nam rozgrywkę na jednej klawiaturze. Jeżeli nie odrzucają was starsze tytuły, nostalgiczny powrót do gier 2D umożliwi Diablo II (wraz z dodatkiem Diablo II: Lord of Destruction) – to klasyczny RPG hash and slash, w którym stworzeni przez nas bohaterowie pokonują potwory, zbierają punkty doświadczenia i rozwijają swoje umiejętności. Nowszą produkcją skrojoną do rozgrywki solo lub w duecie jest też Portal 2 – gra logiczna, w której wcielamy się w postać robotów korzystających z pistoletów portalowych. Z kolei wspólną eksplorację oraz budowanie autorskich miast lub wiosek umożliwi nam Minecraft. Tam ogranicza nas jedynie wyobraźnia (i możliwości sześciennych kostek).

Gadżety z minecrafta

Opcji jest wiele — niezależnie od tego, jakimi zasobami pieniężnymi i sprzętowymi dysponujemy, mnogość tytułów gier multiplayer sprawia, że jest to rozwiązanie niemal dla każdego. Jeżeli więc jesteście gotowi na odrobinę nowych doświadczeń, a emocje związane z rywalizacją nie są wam obce — do dzieła, odszukajcie swojego Player 2!

Zaprojektuj swoją koszulkę!