Dzień UFO – prawdziwa gratka dla fanów kosmosu i nie tylko


UFO kojarzy się odruchowo z latającym spodkiem. Tymczasem mianem niezidentyfikowanego obiektu latającego (ang. unidentified flying object) można nazwać wszystko, co:

  • lata,
  • wydaje się mieć fizyczną formę,
  • … i właściwie nie wiemy, co to jest.

Jako dziecko stoisz na podwórku. Nad Twoją głową przelatuje coś wibrującego i upada poza zasięgiem Twojego wzroku. UFO! Oczywiście dopóki nie przeprowadzisz szerzej zakrojonych badań i nie stwierdzisz ponad wszelką wątpliwość, że to tylko gumowaty naleśnik, wyrzucony z okna przez Twojego sąsiada.

 

Skąd wziął się pomysł na ustanowienie 2 lipca świętem UFO?

 

Dobra, teraz poważnie. Naukowcy zajmujący się tematyką kontaktów pozaziemskich często spotykają się z niezrozumieniem. Tymczasem przy całej wiedzy współczesnego człowieka daje się wyjaśnić zaledwie 95% obserwowanych zjawisk, uważanych pierwotnie za statek kosmiczny. Pozostałe 5% całkowicie opiera się logice.

 

Powiało grozą? Dobrze. Jako miłośnik kosmosu z pewnością masz w sobie całe pokłady pokory wobec wszechświata. Może na tym etapie rozwoju jeszcze brakuje nam danych. A może rzeczywiście Ziemię odwiedzają istoty spoza układu słonecznego? Rozmyślania nad ich potencjalnymi celami mogą przyprawić o dreszcze nawet w gorące, lipcowe popołudnie.

 

Koszulka dla fanów kosmosu i planet NASA MARS

 

No właśnie. Dlaczego 2 lipca? Okazuje się, że data ta upamiętnia pierwszy udokumentowany kontakt z UFO z 1947 roku. Dokładnie wtedy w okolicach Roswell w Stanach Zjednoczonych rozbił się obiekt przypominający kształtem dwa zwrócone do siebie środkiem spodki. Szybko stał się on przedmiotem badań wojskowych. Z początku ogłoszono, że był to tylko balon meteorologiczny typu Rawin, co nie zgadzało się z opinią naocznych świadków. Już dzień później dziennikarze podjęli temat, jednak tajemnica pozostała niewyjaśniona. Osoby zajmujące się rzekomym balonem zaczęły bowiem unikać prasy lub znikać w dziwnych okolicznościach.

 

Koszulka NASA ułatwi Ci przeniknięcie do tajemnej bazy i rozwiązanie zagadki UFO z Roswell.

 

Przynajmniej w wyobraźni. W rzeczywistości obiekty tego typu są strzeżone lepiej niż Mount Weather w USA. Nie przeszkadza to jednak producentom filmowym w snuciu domysłów na temat skrywanych w nich tajemnic. Cały urok ich dzieł polega na tym, że w każdym może się kryć niewielki ułamek prawdy. 

 

T shirt dla prawdziwego fana kosmosu i NASA

 

Być może Dzień UFO masz zamiar uczcić projekcją swojego ulubionego filmu. Pokaż, że jesteś prawdziwym fanem. Załóż na tę okazję koszulkę Alien, którą stworzysz samodzielnie! Skorzystaj z naszych motywów lub wgraj zdjęcie i dostosuj jego wielkość do obszaru wydruku. Dodaj napis i tym samym stwórz projekt, który będzie wyróżniał Cię pośród innych miłośników kosmicznych klimatów.

 

Koszulka z nadrukiem z okazji Dnia UFO

 

W naszym sklepie znajdziesz także koszulki dla fanów science-fiction w klasycznym wydaniu. Postać Mistrza Yody i jego zamiłowanie do uroczego mieszania właściwego szyku wyrazów w zdaniu świetnie sprawdzają się jako inspiracja do koszulek Star Wars. Gwarantujemy, że nosząc je, wzbudzisz taką samą sympatię, jak ta kultowa postać. 

 

Zabawny nadruk z małym Yodą STARS WARS
Niezależnie od tego, czy skorzystasz z naszej twórczości, czy postawisz na własną, koszulka UFO może zwrócić na Ciebie uwagę istot, które nie do końca pojmujemy. Strzeż się!

 

Zaprojektuj swoją koszulkę!