Koszulka dla szachisty czy kubek kawy do partyjki? Prezenty na Dzień Szachów, które urozmaicą rozgrywkę


20 lipca przypada Dzień Szachów. Święto to zostało ustanowione w 42 rocznicę powstania Międzynarodowej Federacji Szachowej. Właśnie w tym dniu w ponad 170 krajach na całym świecie zapaleni szachiści siadają po dwóch stronach czarno-białej planszy i toczą zażarte boje pomiędzy figurami. Można podejrzewać, że świętujących jest całkiem sporo. W szachy regularnie gra bowiem, nie bagatela, kilkaset milionów ludzi.

 

Z tej okazji prezentujemy Wam garść taktyk szachowych, w których można wykorzystać gadżety dla szachistów dostępne w naszym sklepie. Tylko część z nich jest profesjonalna. Reszta ma pochodzenie czysto podwórkowe, co nie oznacza, że cechuje je mniejsza skuteczność.

 

Polo ze wzorem szachów na Dzień Szachów

 

Rozpoznaj zagrożenia i obierz najlepszą taktykę.

 

Jest to taktyka nadrzędna, która pozwoli Ci określić mocne i słabe punkty przeciwnika. Jeśli siadasz do szachów z nieznajomym człowiekiem, wynik gry zależy wyłącznie od Twojego doświadczenia. Pierwszą partię potraktuj więc jak wojskowy rekonesans. Nie wahaj się popełniać błędów. Obserwuj reakcje oponenta. W ten sposób dowiesz się wiele o jego umiejętnościach. 

Co innego, kiedy grasz z kimś znajomym i wiesz, jakie ma cechy charakteru. Sprawdź go. Zobacz, czy pod pozornym rozproszeniem nie kryje się prawdziwy geniusz. W kolejnych partiach będziesz wiedzieć, która ze wskazanych poniżej technik okaże się najskuteczniejsza.

 

Rozprosz przeciwnika, siadając do stołu w samodzielnie zaprojektowanej koszulce dla szachisty.

 

Kiedy chcesz oprzeć swoją strategię na cudzych słabostkach, zaprojektuj koszulkę dla szachisty uderzającą w samo ich sedno. Wiesz, że Twój przeciwnik jest inteligentny, jednak brak mu wiedzy o zaawansowanych taktykach? Ubierz koszulkę z napisem “Mistrz Zawodów Szachowych 2012”. Nieważne, czy zawody tego rodzaju rzeczywiście się odbyły i udało Ci się zdobyć w nich choćby dyplom w podziękowaniu za obecność. Budując w oponencie przekonanie, że gra z profesjonalistą, możesz sprawić, że przegra, zanim zacznie się gra.

 

T-shirt ze wzorem szachownicy na Dzień Szachów

 

Wiesz, że siedząca po drugiej stronie stołu osoba ma ogromne poczucie humoru? Rozbaw ją tak, by nie mogła skupić się na szachach. Im mniej poważnie potraktuje Cię na początku, tym większe będzie jej zdziwienie pod koniec partii. Możesz zastosować milion taktyk psychologicznych. Tylko od Ciebie zależy, czy będą one fair, czy też zagrasz nieczysto.

 

Zwiększ własne możliwości umysłowe, wykorzystując gadżety dla szachistów.

 

Koszulka dla szachisty pozwoli Ci osłabić przeciwnika. Ważne jednak, by równolegle zadbać o własne skupienie. 

 

Kolorowy wzór szachów dla graczy w szachy

 

Wyobraź sobie, że siadasz do planszy szachowej bez przygotowania. W międzyczasie męczy Cię pragnienie, które nie pozwala na pełną koncentrację na rozgrywce. Drugi zawodnik wygrywa tylko dlatego, że nigdy nie pamiętasz o postawieniu przy sobie kubka z mocną kawą. Oczywiście koniecznie z wzorem szachowym. 

 

Podejmuj wyzwania, ale nie daj się prowokować. Koszulki polo z haftem dla drużyn szachowych.

 

Koszulka polo na dzień szachisty z wyhaftowanym szachem

 

Siłą grup skupionych wokół gry w szachy jest ich jedność, umiejętność dzielenia się wiedzą i doświadczenie, jakie zdobywają poprzez regularne rozgrywki. Obserwując siebie nawzajem mogą precyzyjnie określić, nad czym muszą jeszcze popracować, zmierzając drogą do perfekcji. W naszym sklepie możesz zamówić koszulki polo z haftem dla drużyn szachowych, które w krytycznym momencie przypomną Ci o wsparciu zapewnianym przez towarzyszy. Dzięki temu już wkrótce będziecie mogli walczyć o zwycięstwo w ekstralidze.

 

Zaprojektuj swoją koszulkę!